Плекати стійкість команд та фахівців
Місця праці – є важливим місцем турботи про психічне здоров’я своїх працівників. Команди, трудові колективи є теж важливим місцем нашої підтримки один одного в часи випробувань, вони є важливим джерелом нашої стійкості. Тож нам так важливо плекати стійкість у наших командах та установах! Відтак пропонуємо вам на цій сторінці нашу коротку онлайн версію тренінгу для команд, а також ряд додаткових корисних ресурсів по даній темі.
Тренінг психологічної стійкості
Представляємо вашій увазі коротку версію нашого тренінгу для фахівців та команд. Він складається з шести коротких відео, фрагментів робочого зошита з вправами до курсу та списком літератури та інших корисних інформаційних джерел по даній темі. Маємо надію, що ці матеріали стануть в нагоді вам для знайомства або розширення власної інформованості в темі психологічної стійкості – резилієнтності, – а також для ініціювання і проведення просвітницьких і психологічних заходів у ваших командах, колективах, організаціях. Ми дуже вболіваємо за можливість розвитку резилієнтних навичок в українців в професійних, навчальних чи громадських спільнотах. Тому також раді ініціативам співпраці у реалізації програм плекання психологічної стійкості для ваших організацій. Плекаймо здоровий досвід стійкого проходження через життєві виклики разом!
Юлія Гридасова та Анна Фломбойм (розробники тренінгу)
Матеріали тренінгу
Радо ділимося навчально-методичними матеріалами тренінгу – сподіваємося вони будуть для вас не лише ресурсом для власного навчання, але й джерелом корисних ідей та натхнення для проведення відповідних освітніх програм у ваших установах.
Знайомство з пʼятикомпонентною моделлю стійкості
Запрошуємо вас спершу ознайомитися із загальною моделлю стійкості та тим, як вона проявляється як на індивідуальному, так і колективному рівні.
Цінності як елемент резильєнтності організації
Цінності є основною не тільки індивідуальної, але і колективної резильєнтності. Організації, в яких люди обʼєднані спільними цінностями, більш ефективні.
Ефективні дії – поведінкова складова психологічної стійкості
Цінності стають живими тоді, коли втілені в реальних діях. Для цього нам треба вчитися діяти ефективно як самостійно, так і в колективі.
Корисне мислення – плекання особистої та колективної когнітивної компетентності
Корисне мислення – одна із складових резильєнтності. Те, як ми думаємо, як інтерпретуємо події, дуже впливає і на емоції, і на поведінку. Тож нам варто розвивати корисне мислення і плекати мудрі думки.
Ефективна регуляція емоцій та енергії
Нам варто вчитися регулювати рівень своєї енергії, щоб не вигорати і отримувати задоволення від життя та праці. І також регулювати свої емоції в добрий спосіб – вчитися проживати неприємні емоції та культивувати приємні.
Стосунки - основа нашої стійкості
Ми всі потребуємо міцних стосунків, які були би засновані на безпеці та довірі. Але рідко дивимося на побудову таких стосунків як на навичку, яку можна розвивати. Тож давайте розглянемо, як можна це робити.
Заключні матеріали
Нижче ви можете знайти Маніфест стійкості на прикладі досвіду педагогів, для яких ми проводили розширену трьохденну версію даного тренінгу, і адаптувати його під себе. Сподіваємося, ті поради, які ви знайшли на цьому сайті, допоможуть вам розвивати свою резильєнтність і підсилювати резильєнтність команд та установ, до яких ви належите.