Діяти у на-дії
Коли ми стикаємося з випробуваннями – важливо діяти. З надією, ефективно і у зв’язку з цінностями. Дія дозволяє нам рухатися до наших цілей, вирішувати проблеми, важливі завдання. Дія дає відчуття сили і свободи. Коли ми діємо – ми залишаємося вільними, ми робимо вибір бути творцями свого життя, а не жертвами обставин. Коли ми робимо вибір діяти зі стійкістю – ми зростаємо у ній. Дія – це теж об’єднання зусиль. І безумовно – це ефективний спосіб регуляції емоцій. Адже надія – це найкращий антидот відчаю! І у часі війни, ми свідомі, що нашими спільними діями ми наближаємо Перемогу!
Вказівки:
- Визначте своє “місце в Строю”: спробуйте уявити той загальнонаціональний згуртований Стрій, яким сьогодні є український народ, і відчути себе його частиною. Запитайте себе: “Яким є мій внесок? Яка сьогодні моя справа?” Можливо, ви турбуєтеся про дитину або рідних, працюєте не роботі, забезпечуєте потреби військових чи служите у ЗСУ, волонтерите…
- Погляньте на свою діяльність крізь призму цінностей. Що для вас найважливіше у житті? Як ви хочете жити своє життя? Якою людиною хочете бути? І тоді – як це втілити сьогодні у те, що ви робите і як ви робите? Цінності надихають і дають сили – тому так важливо, щоби наша дія виходила з цінностей.
- Складіть відповідний список активностей, враховуючи такі критерії:
- пріоритетні завдання – та найбільш ефективні способи їх реалізації;
- баланс відповідальностей і дій у всіх важливих сферах життя (праця, громадська активність, сім’я і т.д);
- турбота про інших, взаємна підтримка;
- турбота про поповнення власних ресурсів та відновлення сил (пам’ятайте про важливість сну та фізичної ефективності!).
- На основі цього списку плануйте свій день і тиждень. Запишіть у розклад – це збільшує шанс виконання. Передбачте труднощі і перешкоди – побудуйте наперед план подолання. І будьте гнучкими – часом життя вимагає повного перепланування.
- Обмежуйте некорисні чи неважливі дії – за потреби навіть складіть список, що ви не будете робити і на що ви не бажаєте витрачати час та енергію.
Примітки:
- Це нормально часом не відчувати “потрібного” настрою, щоб робити заплановане; ми робимо те, що важливо – а часом важливі завдання не є легкими, але плоди їх є цінними!
- Важливо діяти з надією та готовністю, навіть після невдач та падінь підводитися і продовжувати дорогу! Псевдооптимізм – небезпечний, бо веде до нереалістичних очікувань, а відтак – розчарувань. Надія – це значно більше, це віра у те, що Світанок неминуче прийде!
Надія – це те, що кличе нас на дію…